פרסומת

לדף הבית

בני נח לא נצטוו על השיתוף. אבל אתם יהודים, אז שתפו בכל הכוח!

דפי גמרא ומשניות אקטואליים

דפי גמרא מאת אליעזר ריינשטיין (בעל האתר)

סדר נשים וגברים

קראו על קול רעש גדול אדיר וחזק, על משתמטי אישורים ומסתנני חתונות, על עת דודים ועת דודות ומדוע יום החתונה אסור בנעילת הסנדל. ועוד.

מסכת דייטים – מאימתי יוצאין בערבים (5 דפים)
הגרסה הראשונה של מסכת זאת יצאה ב2001. כעת מתפרסמת כאן גרסה חדשה ומעודכנת עפ"י כתב יד ישן נושן ומעודכן לחידושי שנת 2016. קראו מהו דיבור המתחיל ובמה מתחילין ובמה אין מתחילין, על ארבע מידות ביושבים בבית קפה, מה לומדים מהפסוק "כי לא ראיתם כל תמונה", ועוד.

סדר מזיקין

מסכת בחירות 2013 - ארבעה אוחזין במרכז (3 דפים)
מסכת זו נכתבה ב2013 בעקבות מערכת הבחירות שהיתה באותה שנה. קראו על ארבעה אוחזין במרכז, על עלילות אריה דרעי ואלי ישי, על איזה ציווי מקפיד ביבי, ולמי סטר הרב עובדיה זצ"ל, ועוד.

מסכת בחירות 2006 – מאימתי יורים קסאמין (2 דפים)
מסכת זו נכתבה ערב פורים תשס"ו, שנת 2006 לקראת מערכת הבחירות שהיתה באותה שנה. קראו מאימתי יורין קסאמים על ירושלים, מי היו (אז) האתרוג הגדול והאתרוג הקטן, ועוד.

מסכת אינתיפאדה שניה (2001) – ארבעה ארגוני מחבלים
דף זה נכתב זמן קצר אחרי 'מאימתי יורים בגילה'. הוא דן בהיבטים נוספים של המצב באותה תקופה, ומספק הבנה מעמיקה אודות ארגוני מחבלים שונים כמו התנזים והחמאס, על הקזינו המנוח ביריחו, ועוד.

מסכת בחירות 2001 – מאימתי יורים בגילה
דף זה נכתב לקראת פורים תשס"א, שנת 2001. הוא עוסק באירועי תחילת האינתיפאדה השניה, ובמערכת הבחירות לראשות הממשלה, שבה ניצח אריאל שרון את אהוד ברק (היינו, בזיגזוגים, פליק-פלאקים, בירבורים וכיוצא באלו דברים..). כפי שכתבו חלק מהמגיבים על הדף, הוא הצליח לגרום לאנשים לחייך גם בימים לא כל כך מצחיקים.
דפי גמרא מאת דורון צ'יטיז (מתפרסמים ברשות המחבר)


דפי גמרא מאת מחברים שונים שלוקטו מהאינטרנט (המחברים לא ידועים אלא אם צוין אחרת)
משניות

אין תגובות:

פרסום תגובה

כאן ניתן לכתוב הסכמות, קושיות, חידושי תורה על הדפים או סתם תגובות והערות...