פרסומת

לדף הבית

בני נח לא נצטוו על השיתוף. אבל אתם יהודים, אז שתפו בכל הכוח!

מסכת תרומה מאת מחבר לא ידוע

מסכת זו (שנכתבה כנראה באשדוד בראשית המאה ה21) עוסקת בתופעות קופות העיר וארגוני הצדקה במגזר החרדי המבטיחים נסים ונפלאות לתורמים תחת הסיסמה "תורמים ורואים ישועות" וכיו"ב. וראה בהרחבה למטה.


קופת העיר בני ברק (בקיצור: קופת העיר) הוא ארגון צדקה ישראלי חרדי המיועד בעיקר עבור נזקקי העיר בני ברק.

קופת הצדקה נוסדה בשנת 2000 במטרה לסייע לעניי העיר בני ברק. הארגון זוכה לתמיכתם של רבני העיר ובראשם הרב אהרן לייב שטיינמן והרב חיים קנייבסקי. מ-2006 הארגון התרחב והוא פעיל ומסייע לקופות אזוריות בכל הארץ, אם כי תחום הפעילות המרכזית שלו הוא העיר בני ברק.
מחזור הפעילות של הקופה בשנת 2013 היה כ-97 מיליון ש"ח, מתוכם כ- 8.4 מליון הוצאות פרסום ומשרד. לפי פרסומי הארגון, קופת העיר מחלקת כ-6 מיליון ש"ח כל חודש לנזקקים מכל הארץ, לפי דברי הארגון, ראשיו אינם משתכרים מקופתו.
קופת העיר עורכת מגביות במהלך השנה על פי המועדים, בתקופת חגי תשרי הם עורכים פדיון כפרות, בתקופת פורים מתנות לאביונים, לפני פסח קמחא דפסחא, ועוד. מלבד זאת הקופה מקיימת מגביות חד פעמיות להקמת קרנות למקרים מיוחדים. כמו כן עורך הארגון תפילות עבור התורמים במקומות קדושים כמו הכותל המערבי קבר רחל ועוד. הארגון עורך מגביות התרמה אף בקהילות היהודיות בחו"ל. בשנת תשס"ט הציעה הקופה שירות מיוחד, תמורת 3500 ש"ח ניתן היה להפנות שאלה לאחד מרשימת הרבנים תומכי הקופה ולקבל תשובה בתוך יומיים.
במהלך השנה עורכת הקופה מספר פעמים כינוסים של עשרות רבנים, בהם חברי מועצות גדולי התורהראשי ישיבות ואדמו"רים שמתפללים עבור התורמים לקופה. כינוסים אלו נערכים בבתיהם של הרב שטיינמן או הרב קניבסקי לסירוגין.

אין תגובות:

פרסום תגובה

כאן ניתן לכתוב הסכמות, קושיות, חידושי תורה על הדפים או סתם תגובות והערות...