פרסומת

לדף הבית

בני נח לא נצטוו על השיתוף. אבל אתם יהודים, אז שתפו בכל הכוח!

פרק הדונאלד - מסכת בחירות 2016 בארצות הברית (מחבר לא ידוע) - כולל לינק למהדורת שוטנשטיין

כאן ניתן להוריד מהדורת שוטנשטיין באנגלית

 http://www.matziv.com/pictures/perekhadonaldartscroll.pdf

להלן רקע על הנושאים הנידונים בגמרא (לקוח מויקיפדיה):
טראמפ
ב-16 ביוני 2015 הודיע על התמודדותו בבחירות לנשיאות ב-2016. הצהרתו בעת אירוע השקת הקמפיין שלו לנשיאות במגדל טראמפ שבשדרה החמישית בניו יורק, שבה טען כי הוא יבנה חומה בין מקסיקו לארצות הברית, וכן כי המהגרים הלא-חוקיים המקסיקנים שמגיעים לארצות הברית מביאים סמים ופשע והם אנסים, הגם שחלקם אנשים טובים, חוללה הדים במערכת הפוליטית האמריקאית ומחוצה לה, וכן ספגה גינויים גם מחברים רבים ממפלגתו שלו, בהם ג'ב בושריק פרימרקו רוביו ומיט רומני. בהמשך עורר עוד תשומת לב תקשורתית וציבורית, בשל מקרים בהם הציג עמדות שנויות במחלוקת והסתכסך עם הסנאטור ג'ון מקיין כשקרא תיגר על היותו גיבור מלחמה, וכן בקריאתו לאסור על מוסלמים להיכנס לארצות הברית באופן זמני בדצמבר 2015.
טראמפ נהנה מהובלה מתמדת בסקרים בין המועמדים של המפלגה הרפובליקנית ובהיקף הסיקור התקשורתי לאורך הקמפיין לנשיאות. בבחירות שהחלו בפברואר 2016 הוא סיים שני באסיפות הבחירה באיווה (לאחר טד קרוז) וראשון בפריימריז בניו המפשייר, בפריימריז בקרוליינה הדרומית ובאסיפות הבחירה בנבדה. בבחירות ב-13 מדינות שנערכו ב-1 במרץ, "יום שלישי הגדול", זכה טראמפ במספר הקולות הרב ביותר מבין המועמדים.

קלינטון
במרץ 2015 נחשף כי השתמשה בשרת דואר אלקטרוני פרטי כדי לשלוח תכתובות אישיות ורשמיות בעת כהונתה כמזכירת המדינה, בניגוד לנהלים הפדרליים המורים על שימוש בחשבון ממשלתי למטרה זו. בעקבות החשיפה הורה בית המשפט לפרסם את כל התכתובות שעסקו במילוי תפקידה, בכפוף לבדיקה האם הם מכילים מידע סודי. חלק מהתכתובת צונזרה, משום שבדיעבד הוחלט שהיא מכילה מידע סודי, גם אם לא סווג כסודי בעת שנשלח. בפברואר 2016 הודיעה הבולשת רשמית כי פתחה בחקירה בנושא טיפול לא ראוי במידע מסווג דרך שרתה הפרטי בעת כהונתה כמזכירת המדינה. ב-5 ביולי 2016 הודיע ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, כי על אף שהיא ועוזריה הבכירים התנהגו באופן רשלני בהתנהולותה עם מידע מסווג, אינו ממליץ להעמידה לדין.

סאנדרס
ב-30 באפריל 2015, הודיע על התמודדותו בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות ארצות הברית 2016. במהלך הקמפיין הדגיש שוב את תמיכתו בדמוקרטיה סוציאליסטית. ב-10 בפברואר 2016 ניצח בפריימריז בניו המפשייר ולאחר מכן גם במדינות נוספות. במהלך הקמפיין ניסה להצניע את מקורותיו היהודיים כשהוא מתאר את עצמו כמהגר פולני ולא כיהודי,אולם לאחר ביקורת בנושא הרחיב בסוגיית יהדותו.

אין תגובות:

פרסום תגובה

כאן ניתן לכתוב הסכמות, קושיות, חידושי תורה על הדפים או סתם תגובות והערות...